Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów zainteresowanych szybszą wersją HABRA 660M stworzyliśmy nowy model HABER 700MSD.


Jest to jacht motorowy półwypornościowy przeznaczony do żeglugi na wszystkich akwenach śródlądowych i przybrzeżnych. Zwłaszcza tam gdzie występuje silny prąd wody. Można na nim odbywać krótkie wycieczki jak i długie podróże.
Wysoka i dobrze oszklona nadbudówka zapewnia wysokość messy 1,85 m i wyjątkową widoczność podczas nawigacji. Jacht posiada certyfikat CE w kategorii C do żeglugi na wodach osłoniętych. Rozkład wnętrza zapewnia komfort niespotykany na innych jachtach tej wielkości. Jacht HABER 700MSD oferuje dużo przestrzeni ładunkowej. W forpiku znajduje się dwuosobowa koja, druga także dwuosobowa tworzy się w messie po opuszczeniu stołu. Jest także wygodny kambuz i oddzielna kabina toalety z możliwością instalacji prysznica. Jacht HABER 700MSD daje możliwość komfortowych warunków mieszkalnych dla 4 osób.
Rekomendowanym napędem jest instalowany pod kokpitem stacjonarny silnik Diesel’a od 50 do 85 KM, z tradycyjnym wałem. Jacht ma odpowiednio ukształtowane dno oraz mocną konstrukcję kadłuba. Z silnikiem 62 – 65 KM osiąga prędkość od 11 do 13 węzłów. Odznacza się bardzo dobrą manewrowością.
Cechą charakterystyczną HABRA 700MSD jest integralna rufowa platforma kąpielowa.Złoty medal targów "Boatshow" 2005
w kategorii Jachty Motorowe
Łódź 18-20 Listopada 2005